Нд.: Вихідний

Сб.: 9:00 - 15:00

Пн. - Пт.: 9:00 - 19:00

Чутливість зубів до холоду: які причини та як з цим безпечно впоратися?

Чому виникає чутливість зубів та що з нею робити?

Морозиво та смузі – солодкий спосіб винагородити себе за напружений день, поки чутливість зубів не позбавить цієї можливості. У кожного восьмого американця зуби чутливі до холода.

Гіперчутливість дентину або чутливість зубів є поширеним захворюванням зубів, і кожен може мати це через шкідливі звички або як побічний ефект іншого захворювання чи лікування.

Що викликає чутливість зубів до холода?

Дентин – це чутливий м’який шар нашого зуба поруч із зубною емаллю. Він покриває пульпу зуба, де розташовані наші нерви та кровоносні судини. Як тільки він оголиться через ослаблену зубну емаль, ви почнете відчувати чутливість зубів. Ось найпоширеніші винуватці чутливості зубів через пошкоджену зубну емаль:

Нелікований карієс

Одним із симптомів карієсу є підвищена чутливість зубів. Ранній початок карієсу починається з невеликої дірки або подряпини на зубній емалі, яку неможливо побачити неозброєним оком. Коли бактерії проникають крізь емаль, ваш дентин піддається впливу екстремальних температур того, що ви споживаєте, іноді навіть холодного повітря. Таким чином, виникає чутливість зубів.

Агресивне чищення щіткою та використання зубочистки

Хоча чищення щіткою та зубною ниткою є гарною звичкою. Ваша техніка чищення буде наступним важливим кроком. Агресивне чищення зубною щіткою з твердою щетиною може подряпати поверхню зубної емалі. Тоді бактерії скористаються можливістю зруйнувати вашу емаль і спричинити чутливі зуби та карієс. 

Хоча зубочистка широко використовується для видалення залишків їжі після їжі, ваш стоматолог може порекомендувати вибрати зубну нитку. Зубочистка може виявитися занадто жорсткою для зубної емалі і викликати подряпини на її поверхні. Ваша зубна емаль може виглядати міцною, але вона не може самостійно відновлюватися, на відміну від інших частин нашого тіла.

Бруксизм або скрегіт зубами

Бруксизм або скрегіт зубами – ще один спосіб нашої реакції на стрес. Хоча більшість із нас роблять це час від часу, пацієнти, які працюють у напруженому середовищі або страждають від тривоги, схильні до скреготу зубами.

Ваші стиснуті щелепи посилюють прикус і поступово зношують верхні та нижні зуби. Коли емаль руйнується від постійного скреготу зубами, ваш дентин оголюється, що викликає чутливість зубів.

Тріснутий або відколотий зуб

Через травму або використання зубів як інструменту зуб може бути тріснутим або сколеним. Навіть при невеликій тріщині на емалі може виникнути підвищена чутливість зубів. Ви також піддаєтеся ризику інфікування зубів, оскільки бактерії можуть отримати доступ до внутрішніх шарів вашого зуба через тріщини на ваших зубах.

Оголений корінь зуба

Корінь зуба – це частина вашого зуба нижче лінії ясен. Він містить нерви та кровоносні судини та захищений шаром цементу. Коли ясна або цемент пошкоджуються, коріння зубів піддаються впливу всього, що ви їсте. Це призводить до підвищеної чутливості зубів.

Рецесія ясен, скрегіт зубами та куріння є одними з основних причин оголення коренів зубів.

Чутливість після лікування

Завдяки концентрованому перекису водню процедури відбілювання зубів можуть спричинити тимчасове підвищення чутливості зубів. Відбілюючі розчини, які використовуються як у професійних, так і безрецептурних процедурах відбілювання, можуть послабити та видалити мінерали з вашої зубної емалі, що призводить до чутливості зубів.

Однак, вживаючи фторовану воду та багаті на фтор продукти та напої, мінерали у ваших зубах швидко відновлюються. 

Чим може допомогти стоматологія в м.Суми

Ніхто не заслуговує терпіти біль від чутливості зубів. Наша стоматологія надає відновлювальні послуги в м.Суми, щоб позбавити наших пацієнтів від небезпеки чутливості зубів. Ми надаємо:

  • Пломби зубів
  • Лікування фтором
  • Стоматологічний бондинг
  • Поради щодо домашнього догляду (десенсибілізуюча зубна паста)

Поверніть собі радість від морозива та гарячої кави, призначивши зустріч зараз. Поліпшення здоров’я ротової порожнини – це не лише яскраві та білі зуби, але й можливість насолоджуватися смаком нових смаків і улюбленими стравами.

Для запису до лікаря зателефонуйте нам, або заповніть форму.

Modern Dentistry

Проспект М. Лушпи 5, корпус 28

Пн. - Пт.: 9:00 - 19:00

Сб.: 9:00 - 15:00

Нд.: Вихідній

Modern Dentistry - це якісна та сучасна стоматологія для всієї родини в місті Суми.

Задати запитання або залишити свої відгуки ви можете приєднавшись до нас в соціальних мережах.

Нам важлива думка кожного нашого клієнта.

Оптимизация сайтов WEB24