Метод герметизації фісур – це один із найефективніших методів профілактики карієсу, який проводиться на постійних молярах. Він передбачає профілактику карієсу жувальної поверхні молярів шляхом заповнення фісур та інших анатомічних заглиблень здорових зубів адгезивними матеріалами (герметиками), що перешкоджають контакту зубної поверхні зі слиною, мікрофлорою, зубним нальотом.
Тільки прорізавшись, постійні зуби мають ще незрілу, слабку, не достатньо мінералізовану емаль ( в ній менше мінеральних речовин), які придають емалі щільність і стійкість до зовнішніх факторів. Вона легко піддається негативним впливам і розвитку карієсу.
Крім цього, на жувальних зубах, є анатомічні борозди — фісури. У дитячому віці вони особливо виражені.
У таких глибоких фіссурах, легко затримуються залишки їжі, зубний наліт і мікроби, які у своїй сукупності є основною причиною карієсу.
Так як, у дитини в повній мірі не розвинені навички гігієни порожнини рота, вона не в змозі до кінця вичистити ці глибокі борозди і в них, як наслідок, розвивається карієс. Ось чому, практично у кожної дорослої людини шості зуби або пломбовані, або покриті коронками, або їх зовсім немає так як зазнали раннього руйнування.
Коли краще робити герметизацію фісур?
Найкраще проводити герметизацію фісур відразу після прорізування.