Нещодавно з’ясувалося, що ефективність зубної нитки не доведена. І це визнала Американська асоціація стоматологів. Що робити: користуватися далі чи ні?
Давайте розберемося в цьому питанні разом.
Журналісти Associated Press в своїй статті опублікували відомості, та дослідження щодо ефективності зубної нитки (флосса) не існує. І це підтвердила Американська стоматологічна асоціація (ADA). Однак дослідження, які доводять протилежне, теж відсутні.
Ми сподіваємося, що незабаром буде проведено велике, якісне дослідження по зубним ниткам. А поки будемо міркувати, дотримуючись логіки і здорового глузду.
ЧИМ НАМ ДОПОМОЖЕ ЗУБНА НИТКА?
У зубів є 5 поверхонь. Ефективно очистити від зубного нальоту за допомогою зубної щітки і пасти ми можемо лише 3 з них (фронтальну, жувальну і язичну). Решта 2 поверхні (контактні) необхідно очищати від нальоту, використовуючи додаткові засоби гігієни – зубну нитку і міжзубні йоршики. При щільному контакті між зубами ефективність йоршика досить сумлівна, а от при правильному підборі і використанні зубної нитки користь звісно є.
Зневажливе ставлення до очищення контактних поверхонь призводить до контактного карієсу. Він вражає два зуба одночасно і практично не помітний непрофесійному погляду, поки не стає глибоким. Це тягне за собою більш серйозне і дороге лікування, ніж на початковій стадії його виникнення.
Якщо не застосовувати засоби для очищення контактних поверхонь від зубного нальоту, можливе виникнення і загострення захворювань ясен (гінгівіт, пародонтит).
ЩО ВАЖЛИВО ПІД ЧАС ВИКОРИСТАННЯ зубних ниток?
Велику роль відіграє звичка регулярного використання зубної нитки. І потрібно вчитися правильній техніці флоссінга, інакше є ризик травмування ясен.
Як використовувати флосс ефективно і безпечно:
Зубна нитка вводиться між зубами м’яко і без зусиль. Потім необхідно як би «обійняти» зуб флосом, і тільки потім просунути нитку глибше до ясен, здійснюючи плавні рухи вгору-вниз.
Якщо флосс в процесі чистки розшаровується або рветься, це може свідчити про проблеми(контактний карієс, або нависаючий край пломби). У цьому випадку необхідно звернутися до стоматолога для профогляду і вирішити цю проблему.
В Інтернеті є маса порад та відео-уроків по техніці застосування зубної нитки. Однак краще звернутися з цим питанням до свого стоматолога (або лікаря-гігієніста). Спеціаліст підбере найбільш ефективні засоби для вашої порожнини рота, навчить користуватися зубною ниткою правильно.
Будьте здорові, і не забувайте чистити зуби два рази в день!