Одним з наслідків ускладненого карієсу є періодонтит. При цьому захворюванні уражається зв’язка, яка утримує зуб в щелепі.
Основною ознакою цього захворювання є виникнення слабкого болю, який поступово посилюється, а потім набуває пульсуючого характеру. Температура тіла може підвищитися до 37,5, а зуб стає хитким. Під час періодонтиту виникає біль при прийомі теплої або гарячої їжі, а від холодної, навпаки, біль стихає. Майже у всіх випадках припухають ясна, губа і щока. У хворого періодонтитом з’являється неприємний запах з рота.У випадках, коли періодонтит протікає безболісно, то починається розсмоктування кістки навколо кореня зуба, утворюється гранульома або кіста, яка вимагає негайного і дуже серйозного лікування не тільки для того, щоб зберегти зуб, але і для того, щоб призупинити отруєння організму продуктами розпаду власних тканин . У людини, що страждає даним захворюванням, можуть виникнути ускладнення багатьох внутрішніх органів: серця, нирок (гломерулонефрит), суглобів (ревматизм).
При перерахованих симптомах, негайно слід звернутися за допомогою до стоматолога. При використанні домашніх засобів (полоскання теплою водою, деякі знеболюючі препарати), з’явиться лише невелике полегшення. За походженням розрізняють інфекційні та неінфекційні періодонтити.
Періодонтит потребує складного професійного лікування. У переважній більшості випадків необхідно пройти курс лікування антибіотиками. При нескладних випадках зуб пломбується, а при сильному руйнуванні, зуб видалять, а потім займаються протезуванням.
Однак найчастіше при періодонтиті зуб можна зберегти. Хірургічне втручання полягає лише у видаленні запаленої верхівки кореня, а не самого зуба. Таке ж втручання необхідне, якщо запущений періодонтит став причиною появи кісти або кістогранулеми.