Лікування адентії у дітей
Діагностика адентії зубів у дітей проводиться шляхом візуального і пальпаторного обстеження, прицільної внутрішньоротової рентгенографії і ортопантомографії. Тактика лікування адентії у дітей визначається з урахуванням фізіологічних, анатомічних і гігієнічних особливостей зубощелепної системи дитини. Залежно від ступеня захворювання застосовуються такі методи лікування адентії у дітей.
Незнімне протезування. Дитині встановлюються незнімні ортопедичні конструкції (коронки, мости).
Знімне протезування. Встановлюються знімні ортопедичні конструкції (бюгельні, пластинкові протези).
Дентальная імплантація. Застосовується тільки після того, як кістки щелепи остаточно сформуються. Цей процес зазвичай завершується у віці 18 років у юнаків і в 16 – 17 років у дівчат. До цього часу лікування адентії здійснюється із застосуванням знімних і незнімних протезів.
Наслідки адентії у дітей
Якщо вчасно не звернутися до фахівця і не провести лікування адентії у дітей, це може привести до деформації лицьового скелета, наслідком якої є дефекти розвитку дитини.
Порушення мови. При повній або частковій відсутності зубів дитина неправильно вимовляє деякі звуки, а може і зовсім втратити здатність їх вимовляти.
Порушення жувальної функції. Через зниження якості пережовування їжі і зміни режиму споживання продуктів, відсутність зубів часто призводить до виникнення у дитини захворювань шлунково-кишкового тракту.
Психічні розлади. Відсутність зубів є ще і косметичним дефектом. Малюк соромиться посміхатися, в результаті у нього розвиваються комплекси. Крім того, порушення в роботі щелеп, викликане адентією, приносить дискомфорт і служить причиною погіршення настрою.
Куди звернутися?
Лікування повної або часткової адентії у дітей призначає і проводить стоматолог-ортопед. Наявність зубів – важливий аспект здоров’я дитини і його психологічного стану.