Нд.: Вихідний

Сб.: 9:00 - 15:00

Пн. - Пт.: 9:00 - 19:00

Бруксизм у дітей.Частина 2.

Причини скреготу зубами у дітей

Перехід на штучне вигодовування

Скрегіт зубами дитини 8 – 10 місяців може бути пов’язаний з раннім відлученням від материнських грудей. Для малюка це є найсильнішим стресом. За статистикою, саме «штучники» чоловічої статі найчастіше страждають від бруксизму. У зв’язку з цим особливу увагу потрібно приділяти тому, щоб малюк якомога довше отримував грудне молоко в повному обсязі. Для цього мамі рекомендується дотримуватися питного режиму, регулярно зціджувати надлишки молока і уникати хвилювань.

Прорізування або зміна зубів

Скрегіт зубами днем, який батьки можуть помітити за специфічним звуком, зазвичай з’являється після прорізування чергового молочного зуба. Дитині просто цікаві нові відчуття, і він «грається», навмисне домагаючись тертя між зубами. Як правило, це йому швидко набридає, але через роки, при заміні молочних зубів на постійні, картина може повторитися.

Стоматологічні патології

Коли дитині виповнюється рік, скрегіт зубами може свідчити про наявність якихось відхилень від норми в функціонуванні зубощелепної системи. Неправильний прикус, запалення щелепи або патологічний розвиток суглоба – передумови «скреготіння», щоб зручніше розташувати зуби в роті. Встановити конкретну причину може тільки лікар-ортодонт. Детальніше про це читайте тут.

Стресові ситуації

Якщо настав день, а скрегіт зубами у дитини в 2 – 3 роки не припиняється – це сигнал про неполадки в його нервовій системі. Таким способом малюк проявляє реакцію на пережитий стрес. Пусковим механізмом для цього можуть стати як яскраві негативні емоції (розлука з улюбленою іграшкою, початок відвідування дитсадка або «виселення» з ліжка батьків), так і позитивні, які призводять до сильного збудження (рухливі ігри, приїзд родичів з іншими дітьми та ін.)

Порушення сну

Якщо дитина погано засинає, хропе, бурмоче уві сні, це може стати приводом скреготу зубами вночі. Неповноцінний сон негативно впливає на дитячий організм і є тригером спазму жувальних м’язів. Завдання батьків – стежити за тим, щоб малюк висипався в повному обсязі.

Захворювання верхніх дихальних шляхів

Кашель і скрегіт зубами у дитини разом з явищем закладеності носа – характерний прояв синуситу або бронхіту. В цьому випадку бруксизм пройде, як тільки буде вилікувано захворювання, що викликало його. Якщо ви помітили, що не проходить кашель, незважаючи на всі вжиті традиційні заходи боротьби з ним, то не відкладайте візит до лікаря-інфекціоніста.

ЛОР-захворювання

Скрегіт зубами у дитини вночі також є одним з головних симптомів аденоїдита – запалення мигдалин. Комплекс неприємних відчуттів, викликаних збільшенням розміру аденоїдів, буквально змушує скреготати зубами. Перше, що повинно насторожити батьків в даній ситуації, це постійно відкритий рот.

Знаменитий педіатр Комаровський стверджує: бруксизм у дітей виникне з більшою ймовірністю, якщо від цього страждали в дитинстві їхні батьки!

Для запису до лікаря зателефонуйте нам, або заповніть форму.

Modern Dentistry

Проспект М. Лушпи 5, корпус 28

Пн. - Пт.: 9:00 - 19:00

Сб.: 9:00 - 15:00

Нд.: Вихідній

Modern Dentistry - це якісна та сучасна стоматологія для всієї родини в місті Суми.

Задати запитання або залишити свої відгуки ви можете приєднавшись до нас в соціальних мережах.

Нам важлива думка кожного нашого клієнта.

Оптимизация сайтов WEB24