Що робити при скреготінні зубами у дитини?
Насамперед – записатися на консультацію до стоматолога і дитячого невролога. Перший дасть практичні рекомендації, як запобігти цьому, другий встановить, чому у дитини виник скрегіт зубами.
Стежити за психологічним мікрокліматом в сім’ї. Малюк повинен чесно розповідати про свої тривоги і бути впевненим, що отримає допомогу від батьків.
Відкоригувати режим дня. За годину до сну дитині слід зайнятися спокійною справою, щоб уникнути збудження нервової системи.
Збалансувати дитяче меню. У щоденному раціоні повинні бути присутніми тверді овочі і фрукти – навантаження на жувальні м’язи.
Привчати до самоконтролю. У формі спільної гри практикуйте кожен день виконання нехитрого правила: «Губи зімкнуті, зуби – розведені». Таким чином у малюка не сформується шкідлива звичка стискувати зуби днем навіть в момент сильного хвилювання.
Заходи профілактики
Звичайно ж, коли дитина скрипить зубами, батьків цікавить, а чи можна якось запобігти розвитку захворювання? На жаль, на сьогоднішній день специфічної профілактики бруксизма не існує. Але якщо слідувати простим правилам, мінімізувати ризик його появи цілком реально.
Ніяких стресів!
Хочете, щоб ваша дитина не скрипіла зубами ніч безперервно, а потім і цілий день? Виключіть з його життя будь-нервовий стрес. Прийнято вважати, що негативний вплив на психіку дитини може надавати тільки те, що відбувається безпосередньо з ним. Насправді негативно вплинути на його настрій може ваша сварка з чоловіком або розмова на підвищених тонах по телефону з колегою по роботі.
Боріться з шкідливими звичками
Сьогодні будь-який лікар вам скаже, що причини скреготіння зубами – це і неправильний прикус, і закріплений патологічний рефлекс, наприклад, смоктання соски, щоб заспокоїтися в стресовій ситуації. Тому варто м’яко, але рішуче боротися з дитячими шкідливими звичками і своєчасно консультуватися у ортодонта в разі потреби.