Нд.: Вихідний

Сб.: 9:00 - 15:00

Пн. - Пт.: 9:00 - 19:00

Дитяча стоматологія: аномалії молочних зубів

У молочному прикусі наявні різні аномалії зубів (їх форми, кількості, розташування та ін.) Не мають такого великого значення, як у постійному. Але в деяких випадках вони здатні не тільки вплинути на формування і прорізування постійних зубів, а навіть змінити форму щелепи й обличчя. Тому дитяча стоматологія, спрямована на виправлення аномалій молочних зубів, так само актуальна, як і лікувальна або профілактична. Найбільш поширеними аномаліями дитячих зубів є їх ретенція, гігантизм і зміна форми коронки.

Ретенція зубів у дітей

Ретенція – це затримка прорізування, яка у молочних зубів зустрічається вкрай рідко. Причини ретенції постійних зубів бувають загальними і місцевими. До загальних відносяться гормональні, вітамінні порушення і спадковість.

У багатьох випадках ретенція може бути викликана недостатністю місця в зубному ряду.Двостороння ретенція найчастіше розвивається у іклів. Найпоширенішою причиною ретенції іклів поряд зі спадковістю є уповільнення зростання щелепи в передньому відділі.

Нерідко констатується ретенція, що розвинулася в результаті занадто раннього видалення других молочних молярів. При цьому перші постійні моляри зсуваються вперед (медіально), закриваючи місце для прорізування других премолярів. При цьому відбувається одночасна зміна напрямку росту перших премолярів, яке сприяє затримці прорізування іклів.

У дитячому віці ретенція зубів має істотний вплив на формування щелепи і зубного ряду. Вона призводить до деформації щелеп і аномалій положення сусідніх зубів.

Гігантизм зубів

Цей вид аномалії в однаковій мірі може вражати всі зуби в ряду. Структура зуба при цьому не змінюється. Дуже великі зуби зазвичай з’являються у дітей невеликого зросту. Іноді гігантизм уражає тільки окремі зуби, а величина інших залишається в нормі.

Проблему так званого пропорційного гігантизму покликана вирішувати не тільки дитяча стоматологія, але і багато інших сфер медицини. Це обумовлено тим, що дана аномалія зачіпає і інші кістки скелета, будучи результатом порушень в ендокринній системі і гіперфункції передньої долі гіпофіза.

Зміна форми зубів

Форма коронки молочних зубів найчастіше змінюється в результаті їх зрощення. Зрощені зуби виходять із-за злиття двох зубних зачатків, а молочні зуби-близнюки – через злиття нормального зуба і сверхкомплектного зачатка. Такі аномалії спостерігаються переважно на різцях і дуже рідко на молярах.

В цілому аномалії в молочному прикусі – явище досить рідкісне. Перевищення або зменшення кількості зубів, утворення подвійних зубів, їх зрощення, ретенція і неправильна оклюзія практично не зустрічаються в дитячому віці.Але якщо аномалії виявлені, їх не можна залишати без уваги.

Для запису до лікаря зателефонуйте нам, або заповніть форму.

Modern Dentistry

Проспект М. Лушпи 5, корпус 28

Пн. - Пт.: 9:00 - 19:00

Сб.: 9:00 - 15:00

Нд.: Вихідній

Modern Dentistry - це якісна та сучасна стоматологія для всієї родини в місті Суми.

Задати запитання або залишити свої відгуки ви можете приєднавшись до нас в соціальних мережах.

Нам важлива думка кожного нашого клієнта.

Оптимизация сайтов WEB24