Кілька років тому дитячою зубною щіткою називали звичайну зменшену копію щітки для дорослих. В даний час активно розвивається ціла індустрія, яка пропонує батькам спеціально розроблені зубні щітки для дітей. Барвисті, зручні, з головками, що враховують всі особливості будови дитячих зубів.
Зубні щітки для самих маленьких
Сучасне уявлення про гігієну обґрунтовує необхідність чистки зубів у дітей вже з моменту їх появи, тобто приблизно з шести місяців. Найперші молочні зуби можна чистити серветкою, змоченою кип’яченою водою. Приблизно з року, з огляду на особливу крихкість емалі у дітей, можна акуратно починати користуватися спеціальною дитячою зубною щіткою.
Зубні щітки для дітей повинні забезпечувати очищення слизових оболонок і масаж ясен під час прорізування перших тимчасових зубів і їх зміни на постійні зуби. Також, для самих маленьких діток (від трьох місяців до двох років) існують щітки-насадки на палець мами для того, щоб чистити передні зубки і язик.
З двох років, коли дитина починає чистити зуби самостійно, йому вже знадобиться персональна зубна щітка. Щетина у неї повинна бути штучною і максимально м’якою для того, щоб не пошкодити емаль і не спровокувати гінгівіт у дітей. Розмір головки дитячої зубної щітки повинен бути таким, щоб не перекривати більше трьох зубів: приблизно 18 – 25 мм. Вибирайте яскраву дитячу зубну щітку,щоб чистка була для дитини більш захоплюючою.
Зубні щітки для самих маленьких
Якщо у вашої дитини широкі міжзубні проміжки, йому прекрасно підійде щітка з V-подібною щетиною, як у ортодонтичних щіток для брекетів. Така незвичайна форма щетини допоможе краще очищати контактні поверхні зубів від нальоту. Регулювати ступінь тиску дитячої зубної щітки дозволить гнучке з’єднання її головки і ручки, що також підвищить її масажні і очищаючі властивості.
Якщо ж вашій дитині категорично не подобається процес чищення зубів, спробуйте запропонувати йому електричну дитячу зубну щітку. Тим більше, що сучасні моделі виглядають дуже привабливо. Дитині напевно сподобається не тільки зовнішній вигляд щітки, але і те, що йому стане легше чистити зуби. «Жужжащій» механізм електричної дитячої зубної щітки і її іграшкова форма обов’язково привернуть увагу малюка і зроблять щоденну гігієну порожнини рота приємною і простою.
Отже, давайте повторимо найважливіші принципи вибору зубної щітки для дітей:
Щітка повинна бути яскравою і барвистою, щоб вашій дитині подобалося нею користуватися.
Ручка щітки повинна бути потовщеною , щоб дитині було зручно її тримати.
Щетина повинна бути максимально м’якою, щоб уникнути захворювань ясен у дітей і підвищеної чутливості зубів.
Головка щітки повинна перекривати не більше трьох зубів (18 – 25 мм).
Для кращого очищення міжзубних проміжків добре підійде щітка з V-подібною щетиною.
Можна використовувати дитячу електричну зубну щітку, але спочатку вам треба пояснити дитині, як правильно нею користуватися.
Дитячі зуби відрізняються особливою чутливістю, тому і догляд за ними повинен бути особливим. Ретельно і дбайливо подбати про зуби вашої дитини допоможе тільки спеціальна дитяча зубна щітка. В такому незвичному для малюка занятті, як гігієна порожнини рота, вона буде йому і іграшкою, і надійним помічником. Не забудьте також розповісти своїй дитині про те, як правильно чистити зуби, адже це куди більш важливий момент, ніж вибір зубної щітки. Крім звичайної чистки зубів раз на півроку обов’язково проходьте процедуру професійної гігієни порожнини рота, особливо, якщо у дитини зубний камінь, адже за допомогою звичайної щітки його не прибрати.