Форми гіпоплазії емалі
Гіпоплазія ділиться на два типи: системну і місцеву. Вони розрізняються як симптомами, так і етіологією.
Системна гіпоплазія емалі
При системній гіпоплазії емалі у дітей уражається велика ділянка зубного ряду. Часто її називають вродженою і генетичною, оскільки вона виникає відразу ж з появою молочних зубів. Захворювання має кілька форм і різновидів:
-Плямиста
-Ерозивна гіпоплазія емалі.
-Борозниста
-Змішана
Місцева гіпоплазія емалі
Місцева гіпоплазія емалі – локалізована, тобто зачіпає один-два зуба. Найчастіше придбана і виникає на тлі запалень і ушкоджень зачатків зубів. Виявляється у вигляді плям різної форми, ямок і борозенок. При відсутності лікування хвороба зачіпає більш глибокі тканини зуба і провокує розвиток карієсу.
Аплазія або відсутність емалі
Важка форма захворювання, яку деякі фахівці виділяють окремо. Може бути як місцевою, так і системною (рідше).
Діагностика гіпоплазії емалі
Візуальний огляд. Гіпоплазія завжди має зовнішні прояви, тому перші висновки можна зробити після огляду.
Збір анамнезу.
Аналізи і дослідження для виявлення першопричини.
Окремо проводиться диференціальна діагностика з метою поставити правильний діагноз і виключити захворювання зі схожою симптоматикою. Наприклад, щоб виключити підозру на карієс, здійснюється вітальне фарбування метиленовим синім (ділянки з гіпоплазією не фарбується на відміну від каріозних). Флюороз і гіпоплазія емалі також можуть мати схожі симптоми, проте природа цих захворювань різна. Флюороз проявляється на тлі надлишку фтору в організмі. На поверхні емалі можуть виникати плями, але на відміну від гіпоплазії вони мають характерний бурий відтінок.