Більшість батьків не визнають дитячу стоматологію і не вважають за потрібне лікувати дитині молочні зуби, оскільки вони рано чи пізно все одно випадуть. Але, тим не менш, проблеми з молочними зубами існують практично у кожної дитини, і вирішувати їх необхідно якомога раніше, до того як на їх місці виростуть постійні зубки.
Догляд за молочними зубами
Перші молочні зуби з’являються у малюків приблизно на шостому місяці життя, хоча у деяких діточок перший зуб може прорізатися ближче до року. Але сучасна дитяча стоматологія надає величезного значення догляду за порожниною рота дитини вже з перших днів його життя. Догляд за молочними зубами дитини повинен бути таким же ретельним, як і за постійними.
У будь-якому випадку до кінця першого року життя малюк обов’язково повинен пройти обстеження у стоматолога, навіть якщо ніяких видимих проблем з молочними зубами у нього не спостерігається. Лікар огляне дитину і проконсультує щодо догляду за його молочними зубами.
Слід зазначити, що при появі у малюка першого молочного зуба, йому вже потрібне регулярне (ранкове і вечірнє) чищення зубною щіткою, правда, без використання зубної пасти. Коли дитина підросте, потрібно починати вчити його чистити зуби самостійно, але обов’язково під наглядом батьків. Дорослі повинні показати малюкові, як треба правильно користуватися щіткою, щоб повністю знімати зубний наліт.
Можливі проблеми з молочними зубами
Своєчасний огляд у стоматолога не тільки допоможе організувати правильний догляд за молочними зубами, але і дозволить лікарю визначити ледь помітні зміни прикусу у дитини. Цей факт особливо важливий, оскільки, як свідчить сучасна дитяча стоматологія, неправильний прикус з роками може привести до деформації щелепи і спотворення рис обличчя.
Неправильний прикус слід виправляти на самих ранніх термінах розвитку малюка. Раннє лікування істотньо знижує імовірність виникнення у дитини проблем з диханням і шлунково-кишковим трактом.
Також у малюків навіть самого раннього віку може розвинутися карієс молочних зубів. Він складається з чотирьох етапів – початкового, поверхневого, середнього і глибокого. Початкова стадія карієсу молочних зубів характеризується появою на зубах білих плям різної величини і самої різної форми. Кількість таких цяток стає дедалі більше, але ніякого дискомфорту дитині не доставляє.
Тому обов`язково потрібно проходити профілактичні огляди з самого раннього віку!
Хай Ваші дітки будуть здоровими та щасливими!!