В роті у кожної людини розміщуються три види вуздечок:
-верхньої губи
-нижньої губи
-язика
Спільними функціями всіх трьох є наступне:
☘️правильне формування прикусу;
☘️чіткість у вимові;
☘️нормалізація роботи слизової оболонки;
☘️повноцінне харчування новонароджених.
Якщо якась із вуздечок занадто коротка, то вона негативним чином впливає на вище перераховані норми.
Вуздечкою верхньої губи називають складку вертикально розміщену в ротовій порожнині, яка з’єднує собою верхню щелепу і губу. Патологія цієї складки найчастіше стає помітною у дітей, які досягли 6 років, під час випадання молочних зубів🦷. При короткій вуздечці, відбувається збільшення щілини між передніми зубами, а це провокує неправильний прикус . Згодом ця проблема призводить до погіршення вимови звуків . У більш старшому віці і запущеній формі – до розвитку пародонтозу.
Вуздечка нижньої губи – це слизова вертикальна складка, яка з’єднує щелепу з губою в нижній частині ротової порожнини. Виправляти таку патологію обов’язково потрібно, адже з часом вона призводить до погіршення формування прикусу. Проблема короткої вуздечки нижньої губи зустрічається дуже рідко, але так само, як і верхньої, може провокувати погану чіткість роботи мовного апарату.
Медичний термін «вуздечка язика» , пояснює вертикально розташовану слизову складку, що знаходиться між язиком і дном ротової порожнини. На сьогоднішній день проблему, викликану розміром вуздечки, вирішують ще в пологовому будинку. Така патологія не дозволяє новонародженому повноцінно харчуватися грудним молоком матері . Малюкові підрізають цю частину, відразу після народження.
Хірургічне втручання проводиться скальпелем. Всі маніпуляції здійснюються з використанням місцевої анестезії . Тривалість процедури близько 15 хвилин.
В даний час існує більш сучасний метод – лазерна хірургія. Виділяють ряд переваг в користуванні лазера:
-відсутність кровотечі;
-не має неприємних звуків і джерел, які провокують страх у дітей;
-не потрібно накладати шви, що робить операцію швидкою;
Важлива особливість методу є в дуже короткому реабілітаційному періоді . Уже через кілька днів рани повністю загояться. У такій післяопераційний період фахівці рекомендують дотримуватися ретельної гігієни порожнини рота, уникати гострої та гарячої їжі і вчасно проходити огляди у хірурга.