Нд.: Вихідний

Сб.: 9:00 - 15:00

Пн. - Пт.: 9:00 - 19:00

Пульпіт у дитини: особливості проблеми і її усунення

Також як і корінні, зуби молочні  у дитини мають внутрішню тканину (так звану пульпу), схильну до запальних патологій при відсутності або неадекватності терапії карієсу.

Які ознаки пульпіту у дитини

Пульпіт зазвичай супроводжується болем, тому якщо малюк починає часто скаржитися на зубки, особливо в нічний час або при вживанні холодного / гарячого, необхідно негайно відвідати стоматолога.

У загальному випадку, пульпіт в дитячому віці частіше зустрічається, ніж в дорослому. Це обумовлюється високою крихкістю тканин зуба, особливостями будови молочних зубів, більшою шириною кореневих каналів і недостатньою мініралізацією дентину. Крім того, імунна система дитини не повністю ще сформована і організму важче протистояти застуді. Відмінною особливістю дитячого пульпіту є те, що у більшості маленьких пацієнтів болючість не має тієї чіткості і виразності, як у дорослих. В результаті звернення до лікаря часто здійснюється при помітно запущеному процесі.

Пульпіт молочного зуба виникнути може навіть на тлі невеликої за розміром каріозної порожнини, розвиваючись при цьому дуже інтенсивно і набуваючи хронічного характеру.Додаткову складність у діагностиці пульпіту представляють ситуації, коли патологія вражає зовсім маленьких дітей, нездатних озвучити свої проблеми. Тому настільки важливо проходити профілактичний регулярний огляд у дитячого стоматолога.

При постановці діагнозу лікар перевіряє рухливість і чутливість зубів, оглядає їх і навколишні тканини, визначає наявність реакції на температурні перепади, при необхідності призначає рентгенологічне обстеження.

Лікування пульпіту у дітей

Основним завданням, яке вирішує лікування пульпіту, виявляється запобігання поширенню процесу запалення на тканини, що містять зачатки постійного зуба. Лікар докладе максимум зусиль для збереження ураженого органу, оскільки несвоєчасне його видалення може дуже негативно позначитися на правильності формування прикусу, становлення всієї зубощелепної системи дитини.

Оскільки процес лікування у дітей пульпіту буває досить болючим, може знадобитися введення будь-яких транквілізаторів, знеболюючих препаратів, проведення загальної анестезії (тип медикаменту визначається з урахуванням особливостей фізичного, емоційного розвитку дитини, наявності алергічних проявів та ін.).

Якщо вашій дитині необхідна така процедура, як лікування пульпіту, ціна може здатися досить високою. Однак тут важливо враховувати всі складні моменти зубного лікування у дітей і той факт, що кваліфікована допомога не тільки миттєво полегшить стан малюка, але і стане гарантом здоровою і красивою його посмішки в майбутньому!

Для запису до лікаря зателефонуйте нам, або заповніть форму.

Modern Dentistry

Проспект М. Лушпи 5, корпус 28

Пн. - Пт.: 9:00 - 19:00

Сб.: 9:00 - 15:00

Нд.: Вихідній

Modern Dentistry - це якісна та сучасна стоматологія для всієї родини в місті Суми.

Задати запитання або залишити свої відгуки ви можете приєднавшись до нас в соціальних мережах.

Нам важлива думка кожного нашого клієнта.

Оптимизация сайтов WEB24