Існує кілька параметрів для класифікації дитячого карієсу. Ключові з них – це тип карієсу за місцем виникнення і ступінь його розвитку.
-апроксимальний карієс(каріозні ураження присутні і на одному, і на сусідньому зубі)
-пришийковий карієс(утворюється в місці зіткнення коронкової частини зуба з м’якими тканинами. Часто йде вглиб зуба).
-циркулярний карієс(на відміну від пришийкового карієсу, який локалізується в конкретній області, циркулярний карієс у дітей поширюється по всій ясенній лінії, так що з часом коронкова частина просто відпадає. Даний вид карієсу досить поширений у дітей з молочними зубами).
-фіссурний карієс(вражає фісури – борозенки на жувальній поверхні зубів. Вважається одним з найбільш поширених видів карієсу як молочних, так і постійних зубів).
Стадії дитячого карієсу
Початковий карієс. На перший погляд практично непомітний і являє собою невелику плямочку на емалі. Даний вид карієсу відмінно піддається лікуванню, оскільки ще не встиг проникнути в шари емалі та дентину.
Поверхневий карієс. Цей вид карієсу вражає шар емалі, проте не настільки глибоко, щоб досягти дентину. Карієс емалі у дітей також досить швидко і ефективно лікується.
Середній карієс у дітей. У даній стадії карієс вражає не тільки емаль, а й дентин.
Глибокий карієс. При глибокому карієсі уражаються вже всі тканини зуба (емаль, дентин). Карієс кореня у дітей є фінальним етапом.