Нд.: Вихідний

Сб.: 9:00 - 15:00

Пн. - Пт.: 9:00 - 19:00

Якою буває аплікаційна анестезія?

Анестезія аплікаційного типу являє собою не ін’єкційний метод знеболення тканин порожнини рота, яке досягається шляхом нанесення концентрованого анестезуючого препарату на обмежену ділянку передбачуваного впливу. Для стоматологічного втручання, найчастіше використовують медикаментозну аплікаційну анестезію у вигляді мазі, спрею, гелю.

Види аплікаційної анестезії і способи застосування

На підставі механізмів розвитку анестезуючої дії, було виділено кілька видів аплікаційного знеболення:

Припікання. Один з перших видів поверхневого знеболювання, при якому використовували сильнодіючі агресивні препарати: азотну і карболову кислоту, цинк хлорид, нітрат срібла. Вони використовувалися не тільки для заморозки пародонту, а й дентальних тканин. У момент нанесення  відбувалася закупорка і звуження пор, які закривали нервові закінчення від будь-якого впливу. Припікання давало результати за короткий період часу, але так і не набула поширення через агресивність використовуваних речовин. Вони мають високу токсичність і при безпосередньому нанесенні, ушкоджують тканини зуба, пульпу і навколишній пародонт. Це старий метод який в сучасній стоматології не використовується.

Зневоднення. Даний вид є купіруванням чутливості зуба за рахунок застосування речовин з дегітраційними властивостями. В основному, використовують гідрокарбонат або карбонат: натрію, магнію, калію, а також інших мікроелементів з подібними властивостями. Засоби дозволяють трохи знизити чутливість за рахунок зневоднення емалі та дентину. Даний метод нерідко застосовують для професійного чищення зубів або при незначних маніпуляціях на них.

Засоби фізіологічної дії. Виділяють засоби фізіологічної дії:сульфідінова, аспіринова, гліцерофосфатна, стронцієва паста. Вони відрізняються специфічним впливом на дентинні рецептори, блокуючи передачу імпульсів до нервових закінчень. Крім знеболюючого ефекту, дані речовини мають виражену терапевтичну дію, а тому часто застосовуються при лікуванні зубів з патологічною емаллю або дентином. Регулярне використання відновлює структуру пошкодженої тканини і зміцнює здорові ділянки зубів.

Місцеві знеболюючі. Найбільш поширений вид поверхневої анестезії. Вони дозволяють швидко купірувати чутливість і точно розрахувати час впливу препарату. Для процедури використовують концентровані анестетики: бензокаїн, лідокаїн, тетракаїн, здатні швидко усунути провідність периферичних нервових волокон. Саме місцеві знеболюючі засоби найбільш часто застосовують анестезіологи та стоматологічні клініки.

Перед застосуванням даної анестезії слід проконсультуватися зі стоматологом, Ви зможете це зробити в стоматології «Modern Dentistry» у одного з наших стоматологів.

Для запису до лікаря зателефонуйте нам, або заповніть форму.

Modern Dentistry

Проспект М. Лушпи 5, корпус 28

Пн. - Пт.: 9:00 - 19:00

Сб.: 9:00 - 15:00

Нд.: Вихідній

Modern Dentistry - це якісна та сучасна стоматологія для всієї родини в місті Суми.

Задати запитання або залишити свої відгуки ви можете приєднавшись до нас в соціальних мережах.

Нам важлива думка кожного нашого клієнта.

Оптимизация сайтов WEB24