Нд.: Вихідний

Сб.: 9:00 - 15:00

Пн. - Пт.: 9:00 - 19:00

Бруксизм

Бруксизм (дослівно з грецької «зубний скрегіт») – досить часте явище. За статистикою, на нього страждають близько 10-15% людей на планеті. Чи можна вирішити цю проблему самостійно і коли необхідно звернутися до лікаря? Розбираємося разом зі стоматологами нашої клініки.

Найчастіше буває так, що людина й гадки не має, що скрипить зубами по ночах і дізнається про це від найближчих родичів. Або ж при відвідуванні стоматолога. Зазвичай бруксизм виникає вночі внаслідок спазму жувальних м’язів, здавлення щелеп і їх активного руху один до одного.

Такі неконтрольовані жувальні рухи створюють підвищене навантаження на скронево-нижньощелепний суглоб. Пошкоджується емаль,а саме стирається. Поряд з цим, пацієнт може відчувати дискомфорт в області шиї, носових пазух,можливі ранкові головні болі. Це симптоми, що виникають в результаті перенапруги жувальних м’язів.

ПРИЧИНИ бруксизму

Більшість людей пов’язують нічний скрегіт зубами з наявністю в організмі гельмінтів. Але така думка є хибною, наукові дослідження цей факт не підтверджують, тому це просто міф.

Насправді ж причини цього неприємного синдрому лежать значно глибше. Розглянемо найбільш поширені:

Стоматологічні проблеми. Зокрема, неправильний прикус. Якщо зуби змикаються неправильно, то це призводить до зміни роботи жувальних м’язів. Вони відчувають на собі зайве навантаження і перенапружуються. І якщо вдень людина в стані це контролювати, то вночі прояви бруксизма контролю не піддаються. Сюди ж можна віднести патології скронево-нижньощелепного суглоба, неправильно підібрані зубні протези, брекет-системи, неякісно встановлені пломби.

Неврологічні проблеми. Збої в роботі нервової системи можуть супроводжуватися виникненням бруксизму.

Психологічні проблеми. Стрес – один з основних факторів у розвитку цього захворювання. Доведено, що люди, схильні до переживань мають синдром хронічної втоми та страждають бруксизмом частіше.

Звертатися з проблемою скреготу зубами потрібно, перш за все, до стоматолога-ортопеда або до стоматолога-ортодонта. Саме він оцінить особливості прикусу, правильність установки зубних протезів, коронок і пломб і при необхідності проведе коригування.

Найефективнішим методом лікування бруксизму є застосування спеціальних пластикових кап. Призначаються вони стоматологом, виготовляються індивідуально з полімерних матеріалів і надягають на зуби в нічний час. Вони запобігають контакту верхніх і нижніх зубів, захищаючи емаль від передчасного стачування.

Якщо ж проблема не стоматологічна, то варто проконсультуватися з неврологом або з психологом.

Для запису до лікаря зателефонуйте нам, або заповніть форму.

Modern Dentistry

Проспект М. Лушпи 5, корпус 28

Пн. - Пт.: 9:00 - 19:00

Сб.: 9:00 - 15:00

Нд.: Вихідній

Modern Dentistry - це якісна та сучасна стоматологія для всієї родини в місті Суми.

Задати запитання або залишити свої відгуки ви можете приєднавшись до нас в соціальних мережах.

Нам важлива думка кожного нашого клієнта.

Оптимизация сайтов WEB24