Нд.: Вихідний

Сб.: 9:00 - 15:00

Пн. - Пт.: 9:00 - 19:00

Чи завжди людство страждало від карієсу?

Карієс на сьогоднішній день найпоширеніше захворювання на планеті, на нього страждають 97% населення земної кулі. Дивно, але існують народи, що входять до тих 3% здорового населення, які практично не схильні до карієсу. Це північні ескімоси і плем’я Гунзо яке проживає в південних областях Паміру. На думку вчених це пов’язано з тим, що ці нарди практично не споживають в їжу солодощів.

Карієс був в усі часи, тому що це захворювання і способи боротьби з ними описуються у самих різних народів в різні епохи, а ось його масштабність простежити в століттях важко.

В даний час, вчені, які боряться з карієсом виявили ряд цікавих факторів:

• Карієсом найчастіше хворіють люди, які не снідають.

• Діти, яким в раціоні не вистачає фруктів, страждають від карієсу в два рази частіше.

• Якщо дитина не вживає молочних продуктів, ризик ураження карієсом збільшується на 18%

• Нерегулярне харчування в дорослому віці дозволяє карієсу розвиватися на 36% швидше (причому у жінок цей процес йде інтенсивніше, ніж у чоловіків).

Так само стоматологи з Німеччини спостерігали людей різного віку з різним раціоном сніданку. Як з’ясувалося, в групі випробуваних, де на сніданок їли молочні та зернові продукти (сир, йогурт, сири), а також зернові (пластівці, каші), плюс свіжі фрукти (яблука, банани), карієс зустрічався у 13 відсотків випробовуваних. І за два роки, кількість хворих зросла на 4%. В іншій групі перевагу за сніданком віддавали чашці кави і бутерброду з ковбасою. На момент проведення спостережень карієсом в даній групі страждали 43% учасників експерименту, а через два роки, кількість хворих становила вже 68%, тобто збільшилася на цілих 25%. При цьому і в першій і в другій групі всі учасники регулярно чистили зуби якісними зубними пастами.

Для запису до лікаря зателефонуйте нам, або заповніть форму.

Modern Dentistry

Проспект М. Лушпи 5, корпус 28

Пн. - Пт.: 9:00 - 19:00

Сб.: 9:00 - 15:00

Нд.: Вихідній

Modern Dentistry - це якісна та сучасна стоматологія для всієї родини в місті Суми.

Задати запитання або залишити свої відгуки ви можете приєднавшись до нас в соціальних мережах.

Нам важлива думка кожного нашого клієнта.

Оптимизация сайтов WEB24