Нд.: Вихідний

Сб.: 9:00 - 15:00

Пн. - Пт.: 9:00 - 19:00

І знову каріозні монстри: лікування зубів пришийкового карієсу

Неймовірно пощастило тому, у кого зуби від природи здорові, міцні і красиві, готові героїчно переносити навіть не найправильніше і збалансоване харчування, якого складно уникнути в наш час. Однак все ж більшість з нас стикаються з зубними проблемами і страждають хто більше, хто менше.

Найбільш поширене стоматологічне захворювання – карієс. Але і у нього є різновид, який є досить складним і небезпечним. Ми говоримо про кореневий, або пришийковій карієсі, який вражає шийку зуба. Ця область зуба майже найбільш вразлива, тому що важкодоступна для гігієни. При цьому шар емалі в цій зоні найбільш тонкий, а значить, теж дуже вразливий.

Статистика свідчить, що патологія шийки і прилеглих тканин зустрічається приблизно у 99% населення планети, проявляючись в більшій чи меншій мірі. Хтось навіть мириться з цим і живе – якщо поразки не великі, не поширюються і не доставляють незручностей.

Якщо пришийковий карієс тільки-тільки проявився і всього на одному або парі зубів, стоматологи рекомендують посилити профілактику, користуватися спеціальною пастою для ремінералізації зубів, стежити за збалансованістю харчування і регулярно спостерігатися у стоматолога, щоб контролювати прогресування захворювання.

Варто звернути увагу на те, що якщо пацієнт вирішив встановити брекети, то необхідно перевірити зуби на наявність пришийкового карієсу. Якщо зуби схильні до його виникнення, наприклад, мають тонку емаль, то брекети можуть стати причиною розвитку каріозного ураження шийки зуба.

Як можна виявити розвиток пришийкового карієсу самому?

Як правило, основними симптомами цієї зубної хвороби є поява пігментованих або світлих плям біля основи зубів, проявляється чутливістю зубів до температурних перепадів, механічних подразників,чутливість до кислих або солодких продуктів. На більш пізніх стадіях розвитку пришийкового карієсу починає виникати больовий синдром, на шийці зуба стають добре видно поглиблення.

Що може стати причиною розвитку прикореневого карієсу?

Головними причинами вважаються недостатній і неправильний догляд за ротовою порожниною, а також часте вживання їжі з високим вмістом цукру (зокрема, газованих напоїв, цукерок). Крім того, супроводжувати появу пришийкового карієсу можуть різні хвороби та стани, які впливають на інтенсивність процесу слиновиділення і на хімічний склад слини. Якщо у пацієнта спостерігаються великі ураження зубів пришийковим карієсом, пошкоджені майже всі зуби, варто звернутися до ендокринолога, так як ендокринні, гормональні розлади можуть також стати поштовхом у розвитку захворювання та швидкості його поширення.

Лікування зубів, уражених пришийковим карієсом

Процес лікування залежить від двох аспектів: зони патології і стадії захворювання. На ранніх стадіях рятує ремінералізація емалі, тобто її відновлення і зміцнення. На більш глибоких стадіях лікар вибирає матеріал і спосіб лікування виходячи з того, чи входять пошкоджені зуби в естетичну зону – «зону посмішки». Поза цією зоною лікар може використовувати більш прості методи і недорогі матеріали. У «зоні посмішки» часто вдаються до відновленню зуба композитним матеріалом, а також до відновлення компомерами. Лікування зубів може зайняти чимало часу, тому бажано не запускати хворобу.

Для запису до лікаря зателефонуйте нам, або заповніть форму.

Modern Dentistry

Проспект М. Лушпи 5, корпус 28

Пн. - Пт.: 9:00 - 19:00

Сб.: 9:00 - 15:00

Нд.: Вихідній

Modern Dentistry - це якісна та сучасна стоматологія для всієї родини в місті Суми.

Задати запитання або залишити свої відгуки ви можете приєднавшись до нас в соціальних мережах.

Нам важлива думка кожного нашого клієнта.

Оптимизация сайтов WEB24