А Ви ніколи не замислювалися, як давно з’явилася зубна щітка і зубна паста? Виявляється, у цих простих повсякденних речей давня і багата історія.
Найперший прообраз зубної щітки представляв собою гілочку ефірного дерева, загостреного з одного боку і розмоченого з іншого. Загострений кінець використовувався для очищення зубів від залишків їжі, інша сторона для розжовування – таким чином відділявся зубний наліт.
У Стародавньому Єгипті так само дотримувалися гігієни порожнини рота. У гробницях, датованих близько 3000 років до н.е., були знайдені палички з розпущеним кінцем. Крім зубних паличок тут почали використовувати щось схоже на зубну пасту. У давньоєгипетських папірусах зберігся рецепт суміші, що складається з винного оцту, порошку пемзи і попелу, що залишився після спалювання нутрощів бика або корови.
Пізніше зубні щітки з’явилися в Китаї. На відміну від давньоєгипетських наконечники у них були з м’яти, що не тільки очищало ротову порожнину, а й освіжало дихання. У 14 столітті зубні палички відчутно модернізувалися. Вони представляли собою кістку або бамбукову гілочку з прикріпленою свинячою щетиною. Замість пасти використовували мелену яєчну шкаралупу, екстракт женьшеню, хвою і сіль.
Сьогодні різноманітність і функціональність атрибутів гігієни порожнини рота величезна – електричні, м’які, жорсткі, всіх кольорів веселки і будь-якого розміру, але ж все починалося з простої дерев’яної палички.