Пародонтоз – дуже важке хронічне захворювання ясен, яке при відсутності правильного лікування може призвести до повної втрати зубів. При запущеній формі цього серйозного захворювання застосовується лікування антибіотиками, а в особливо важких випадках – хірургічне втручання. Другий метод застосовується вкрай рідко, а за допомогою антибіотиків лікарі вдаються досить часто.
Проте, багато пацієнтів сумніваються в ефективності такого лікування і відмовляються від лікарських препаратів зазначеної групи, вважаючи їх шкідливими для організму. Але при наявності такого важкого захворювання як пародонтоз лікування антибіотиками тягне за собою менш небезпечні наслідки, ніж втрата зубів.
Разом з тим, прийом антибіотиків вимагає певної підготовки. В першу чергу стоматолог повинен встановити причину виникнення пародонтозу і стадію його розвитку. Для цього спочатку вивчається мікроорганізм, який став причиною захворювання, а потім проводиться рентгенологічна діагностика, що дозволяє побачити ступінь ураження кістки.
Крім того, при наявності «свербіння» в яснах і підвищеної чутливості до гарячого і холодного пацієнту призначається повне обстеження організму. Причинами пародонтозу можуть стати захворювання ендокринної системи, нестача вітамінів і ослаблення імунітету. У таких випадках лікування зазвичай обмежується прийомом вітамінів і масажем ясен.
Більш серйозні симптоми, такі як розхитані зуби, кровоточивість ясен, неприємний запах з рота свідчать про наявність запального процесу, який вимагає медикаментозного лікування, що включає курс прийому антибіотиків. Щоб повністю усунути пародонтоз лікування повинно бути ретельно сплановано і підібрано з урахуванням особливостей організму пацієнта.
Антибіотики можуть бути прописані у вигляді таблеток або капсул для прийому всередину, гелю, що наноситься на ясна, і ін’єкцій, що вводяться в ясенну кишеню. Систематичне застосування антибіотиків сприятливо діє на вогнище ураження і попереджає розвиток ускладнень. Ефект антибактеріального лікування посилюється при одночасному прийомі антибіотиків і антисептиків.
В якості антисептиків при лікуванні пародонтозу нерідко використовуються гомеопатичні засоби, такі як відвар ромашки, настій шавлії і інші. В даному випадку лікування народними засобами поряд з прийомом антибіотиків схвалюється офіційною медициною, але ваш лікуючий лікар повинен бути в курсі. які додаткові природні засоби ви хочете внести в ваше лікування.
Вже доведено, що прийом антибіотиків при пародонтозі знижує ризик хірургічного лікування на 90%. Але нерідко перед застосуванням препаратів рекомендують провести чистку ясенних кишень і видалення зубного каменю. В цьому випадку результат комплексної терапії буде більш ефективним, а її дія продовжиться більш ніж на рік.
Необхідно відзначити, що в більшості стоматологічних клінік сьогодні лікують пародонтоз лазером. За допомогою лазерного апарату повністю дезінфікується ротова порожнина, видаляється запалений епітелій, знімаються зубні камені, згладжується поверхня ясен, шліфуються відкриті шийки зуба. Лазерний метод може скласти певну альтернативу антибіотикам, але все-таки лікування протимікробними препаратами є найефективнішим методом позбавлення від пародонтозу. У ротовій порожнині знаходиться безліч шкідливих мікроорганізмів, кількість яких значно зростає при пародонтозі. І не існує на сьогоднішній день більш ефективних засобів для знищення бактерій, ніж антибіотики.