Однією з найпоширеніших стоматологічних проблем в усьому світі, є захворювання ясен. Цілком природньо, що дане захворювання впливає на загальне самопочуття людини, а також може бути причиною виникнення вторинних проблем зі здоров’ям.
Такі захворювання ясен, як наприклад, гінгівіт, викликають дискомфорт і біль в яснах після того, як ви почистите зуби, і після використання зубної нитки. Невчасно вилікуване захворювання ясен може привести до розвитку пародонтиту (при даному захворюванні відділяється ясна від поверхні зуба і, як правило, це призводить до рухливості зубів).
Яка ж перша допомога необхідна при захворюваннях ясен?
Перш за все, це своєчасне звернення до стоматолога. Але є і ряд заходів, які можна використовувати в домашніх умовах, попередньо проконсультувавшись з лікарем.
• Можна зробити пасту з кореня імбиру і солі, і кілька разів на день втирати пасту в ясна, при цьому масажуючи їх.
• В окріп віджати сік лимона, даним розчином полощіть зуби кілька разів на день. Це дозволить полегшити біль, і позбутися від неприємного запаху з рота.
• Щоб поліпшити здоров’я ясен, одним з найрезультативніших і давно перевірених методів, є паста, зроблена з касторового насіння і камфори. Втирати пасту слід два рази в день, масажуючи ясна.
• Сіль, розчинена в теплій воді, допоможе зняти роздратування і полегшить біль. Однак слід пам’ятати, що більшість проблем із зубами можна запобігти, регулярно виконуючи профілактичні заходи.
• Як мінімум, чистити зуби два рази в день, а в ідеальному варіанті – після кожного прийому їжі. У більшості з нас немає можливості чистити зуби після кожного прийому їжі, оскільки більшу частину часу ми знаходимося на роботі, в цьому випадку, можна з’їсти яблуко.
• Розуміти важливість використання зубної нитки, це такий ж засіб гігієни, як зубна щітка, і нехтувати зубною ниткою, це просто «злочин», що здійснюється проти ваших зубів!
• Полоскати рот необхідно після кожного прийому їжі.
• Регулярно відвідувати стоматолога (два рази на рік, як мінімум). У сучасній стоматології створені всі необхідні умови для того, щоб пацієнт не відчував дискомфорту в стоматологічному кріслі: знеболюючі препарати, безболісне препарування. Однак найкращим способом «лікування» ротової порожнини, є виконання профілактичних заходів. Всі згодні, що краще вчасно запобігти захворюванню ясен, ніж потім довго лікуватся.