Нд.: Вихідний

Сб.: 9:00 - 15:00

Пн. - Пт.: 9:00 - 19:00

Причини стоматиту: чим небезпечна необережна чистка зубів

Стоматит як запалення слизової оболонки рота може розвиватися в результаті її травмування, впровадження збудників інфекції і в силу інших причин. Нерідко стоматит є ознакою іншого захворювання.

Залежно від зазначених вище причин розрізняють стоматит:

-травматичний

-інфекційний (вірусний, бактеріальний, грибковий)

-алергічний.

Крім того, запалення слизової рота може виникнути в результаті ураження солями важких металів, деяких захворювань внутрішніх органів, хвороб шкіри і губ.

Травматичний стоматит

В результаті механічних або хімічних пошкоджень порожнини рота може розвинутися травматичний стоматит. Його прояв залежить від виду, інтенсивності та тривалості дратівної дії, а також від стану імунітету людини.

Гостру механічну травму може викликати прикусування слизової оболонки рота, поранення гострим предметом або необережна чистка зубів. Такий стоматит не вимагає тривалого лікування – буде цілком достатньо візит стоматолога і в подальшому дотримуватися дотримання правил гігієни рота.

Більш частою причиною стоматиту є хронічна механічна травма, яку створюють гострі зуби або краї зубних протезів. В ранки на слизовій оболонці впроваджується бактеріальна інфекція, з’являється припухлість і почервоніння, може розвинутися ерозія і глибокі виразки.

Лікувати такий стоматит треба починати з усунення джерела постійного травмування. Потім порожнина рота обробляється антисептиками, виконуються полоскання (розчином фурациліну, трав’яними настоями). При сильних болях призначаються аплікації знеболюючих засобів.

Хімічні травми від кислот або лугів можуть викликати поверхневе ураження тканин або більш глибоке, що приводить до омертвіння (некрозу). При попаданні таких речовин в рот потрібно швидко промити його нейтралізуючим розчином (кислотним, якщо причиною пошкодження став луг, і навпаки). Потім виконується знеболювання і лікування антисептичними засобами.

Травматичний стоматит може виникати при впливі на слизову оболонку рота занадто гарячої рідини, пари, електричного струму, великих доз іонізуючого випромінювання. Лікування в даному випадку полягає в обробці порожнини рота антисептиками.

Інфекційний стоматит

Найпоширенішими інфекційними хворобами, при яких страждає і слизова оболонка рота, є:

-вірусні – грип, кір, лишай (простий, оперізуючий), інфекційний мононуклеоз, везікулез;

-бактеріальні – туберкульоз, дифтерія, гнійничкові хвороби;

-грибкові – кандидоз, актиномікоз;

-венеричні – гонорея, сифіліс;

-змішані.

Крім того, збудник інфекційного стоматиту може самостійно проникнути в організм, наприклад, через брудні руки.

Для попередження розвитку стоматиту потрібне ретельне дотримання загальної гігієни та порожнини рота зокрема, правильне чищення зубів, уважне ставлення до вживаної їжі, грамотний прийом антибіотиків, постійне зміцнення імунітету. При появі перших ознак потрібно відразу ж вживати відповідних заходів для лікування і запобігання розвитку ускладнень.

Для запису до лікаря зателефонуйте нам, або заповніть форму.

Modern Dentistry

Проспект М. Лушпи 5, корпус 28

Пн. - Пт.: 9:00 - 19:00

Сб.: 9:00 - 15:00

Нд.: Вихідній

Modern Dentistry - це якісна та сучасна стоматологія для всієї родини в місті Суми.

Задати запитання або залишити свої відгуки ви можете приєднавшись до нас в соціальних мережах.

Нам важлива думка кожного нашого клієнта.

Оптимизация сайтов WEB24