Нд.: Вихідний

Сб.: 9:00 - 15:00

Пн. - Пт.: 9:00 - 19:00

Що таке внутрішня резорбція.

Внутрішня резорбція це патологічний, прогресуючий процес розростання грануляційних тканин, негативно впливає на здоров’я приясенневих тканин зуба.

Як же відбувається дане розростання? Як відомо, зуб складається з 4 частин: емалі, дентину, пульпи, кореневого каналу. Емаль – біло-блакитне або жовтувате блискуче зовнішнє покриття зуба. Усередині зуба пориста тканина – дентин, а потім м’яка тканина – пульпа, що містить судини і нерви, що живлять канал зуба. Зубні канали, в свою чергу, щільно тримають зуб в яснах. При внутрішній резорбції страждає дентин, пульпа, кореневі канали, ось чому це захворювання має ще одну назву – внутрішня гранульома. Розростаючись, грануляційна тканина ушкоджує стінки кореневого каналу. Внутрішня резорбція довгий час протікає безсимптомно, але сам зуб набуває рожевого відтінку.

Причин захворювання може бути кілька: інфекції та травми, зміна кислотно-лужного балансу в зубі, недолікований карієс, через який відбувається патологічно-бурхливе розмноження бактерій. Якщо цей процес не контролювати, він призводить до руйнування зубів, це вже зовнішня резорбція. Внутрішня резорбція діагностується в умовах стоматологічної клініки за допомогою рентгенографії. На знімку чітко видно грануляційні розростання.

При лікуванні кореневих каналів, які постраждали від даного захворювання йде ретельна хіміко- механічна обробка каналу з використанням антибіотиків. Грануляційна тканина віддаляється, канал рясно омивається лікувальними розчинами (наприклад, гіпохлоритом натрію), потім йде пломбування каналу.

Як правило, з внутрішньою резорбцією відвідувати стоматолога потрібно буде ні один раз, а кілька. Саме пломбування зазвичай проходить в два етапи, між якими лікар спостерігає за станом зубів пацієнта.

 При своєчасному вторгненні в процес внутрішньої резорбції, зуб вдається зберегти на довгі роки, без повторних проявів та симптомів внутрішньої резорбції.

Для запису до лікаря зателефонуйте нам, або заповніть форму.

Modern Dentistry

Проспект М. Лушпи 5, корпус 28

Пн. - Пт.: 9:00 - 19:00

Сб.: 9:00 - 15:00

Нд.: Вихідній

Modern Dentistry - це якісна та сучасна стоматологія для всієї родини в місті Суми.

Задати запитання або залишити свої відгуки ви можете приєднавшись до нас в соціальних мережах.

Нам важлива думка кожного нашого клієнта.

Оптимизация сайтов WEB24