Літо, це пора ягід і фруктів. Не можна недооцінювати цей сезон для оздоровлення організму в цілому і зубів зокрема. Вітаміни та мінерали, що містяться в соках, дозволяють оздоровлювати порожнину рота, допомагають боротися з бактеріями і нальотом, накопичують в організмі запас корисних речовин. Те, що для красивих зубів слід пити вишневий сік, знали ще наші бабусі. Його вітаміни і мінерали зміцнюють ясна, дозволяють боротися з поганим запахом з рота. Крім цього, вишневий сік благотворно впливає на зір, підтримує рівень гемоглобіну в крові, бореться з інфекціями, в тому числі і в ротовій порожнині.
Так само в сезон слід пити якомога більше яблучного соку без цукру. Він благотворно діє на систему кровообігу, що запобігає захворюванням пародонту, робить ясна міцніше і здоровіше. До того ж яблучний сік допомагає при захворюваннях сечового міхура, печінки, нирок, добре очищає кишечник, виводить з організму шлаки, покращує обмін речовин.
Сік черешні допоможе зберегти здоров’я зубів особливо тим, хто страждає на цукровий діабет, він підтримує в нормі мікрофлору ротової порожнини і організму в цілому. Як і інші соки, сік черешні допомагає в перетравленні їжі, робить кишечник більш працездатним, а ще рятує від зморшок.
Користь виноградного соку криється в достатку антиоксидантів і вітаміну групи В. Виноградний сік дозволяє підтримувати молодість волосся, шкіри, нігтів,зубів. Виноградний сік протистоїть захворювань суглобів, серцево-судинної системи, знищує ракові клітини. Корисно для зубів і організму в цілому виноградне червоне сухе вино. Тридцять грам такого напою в день дозволяє дуже добре зміцнювати всю імунну систему організму.
Лікарі стоматологи так само рекомендують пити кефір. Кальцій міститься в кефірі!
Але, радять лікарі, не забувайте і про плоди: їжте більше яблук, агрусу, смородини, моркви: процес пережовування і масаж ясен теж вкрай корисний для здоров’я ротової порожнини.