Аномалія прикусу сприймається більшістю пацієнтів як спадкова, хоча в 70% випадків ця патологія є результатом надмірного тиску жувальних м’язів, які оточують щелепу. Також частою причиною порушення прикусу і є ротовий тип дихання, дитяча звичка смоктати палець, закушувати щоку або губу.
До недавнього часу в таких ситуаціях застосовувалися ортодонтичні пластини, що вимагають постійного носіння і викликають у дитини фізичний і психічний дискомфорт. Тому лікування призначалося на більш пізній термін, після того як прорізатимуться постійні зуби. Але до того моменту прикус вже сформований, а його корекція вимагає більш тривалого процесу виправлення, часом пов’язаного з видаленням постійних зубів або хірургічним втручанням. Через складність процедур така ортодонтія ціни встановлює також на більш високому рівні, що робить лікування ще і менш доступним.
Ортодонтичні трейнери
Цей новий метод виправлення прикусу, який дозволяє почати корекцію в ранньому віці – з 5 років, причому досить простим і абсолютно безболісним способом.
На відміну від традиційних ортодонтичних апаратів, механічним впливом на аномалію трейнери дозволяють усунути причину такої патології і «зафіксувати» отриманий результат. При цьому м’язи,які «навчилися» функціонувати правильно, виключають можливість розвитку рецидиву.
Трейнери виготовляються з еластичного силікону, який м’яко знімає тиск жувальних м’язів. Вони зручні в застосуванні, оскільки основний час носіння на ніч, а вдень досить надягати їх всього на 1 годину. В результаті криві зуби плавно вирівнюються на початковому етапі формування прикусу. Але головне, що в більшості випадків вони усувають саму необхідність носіння брекетів в подальшому.
Показання та протипоказання до застосування
Застосування ортодонтичних трейнерів показано в наступних випадках:
-аномалії переднього відділу нижньої щелепи:
-відкритий прикус;
-скупченість зубів;
-порушення прикусу по Енгл:II класу (1, 2 підклас);III класу (слабко);
-глибокий прикус I класу (скупченість зубів);
-неправильне положення нижньої щелепи;
-шкідливі звички (смоктання пальця, порушене ковтання, проблеми з промовою).
Протипоказанням до використання трейнера є:
-психологічні проблеми;
-перехресний прикус бічних ділянок щелеп;
-порушення прикусу (III клас, виражене);
-закладеність носа.
Переваги трейнера
Робота трейнера заснована на тому, що він робить правильним формування прикусу і стимулює нормальний розвиток різних відділів щелепи. «Навчені» їм м’язи забезпечують подальшу стабільність отриманих результатів. Ніякі брекети не можуть дати такий ефект.
І ортодонтичні пластинки, і брекети дитина повинна носити постійно, що викликає ряд незручностей. Трейнер ж «працює» в основному вночі, тому лікування набагато простіше і абсолютно безболісно для дитини.
Дуже важливо, що така ортодонтія ціни на лікування також знижує в 6-7 разів в порівнянні з вартістю використання брекетів. Останні вимагають зняття зліпків, самого виготовлення брекетів і їх подальшого припасування. Трейнери виготовляються шляхом комп’ютерного моделювання в універсальному розмірі і не потребують підгонки до зубного ряду, крім підрізання кінців по довжині щелепи.
Ефективність застосування трейнера багато в чому визначається правильним настроєм дитини на лікування і його розумінням грамотного користування цим пристроєм.