Нд.: Вихідний

Сб.: 9:00 - 15:00

Пн. - Пт.: 9:00 - 19:00

Звідки береться порушення прикусу і навіщо його виправляти?

Виправлення неправильного прикусу вкрай важливо як для зовнішності людини, так і для попередження розвитку хвороб порожнини рота, в першу чергу пародонтозу. Крім того, при неправильному прикусі неможливо здійснити протезування або імплантацію.

Причини формування неправильного прикусу

Патології прикусу обумовлені нестачею в організмі новонародженого кальцію і фтору.

Також дуже сильний вплив на формування неправильного прикусу у дітей надають шкідливі звички, до яких батьки ставляться поблажливо. Наприклад, якщо малюк постійно смокче палець, то існує дуже велика ймовірність того, що у нього сформується неправильний прикус. Те ж саме можна сказати про тривале смоктання соски, прикусування губ і т.і. При постійному сторонньому впливі зуби можуть висуватися на товщину соски, пальця або того предмета, який дитина довго тримає в роті.

Якщо малюк змушений весь час дихати ротом через постійну закладеність носа,що зумовлене запальними захворюваннями або аденоїдними розростаннями в порожнині носа, це може привести до порушень росту лицьової частини черепа, появи неправильного прикусу і формування характерного «аденоїдного» типу особи. Крім того, аномалії розвитку щелеп можуть носити спадковий характер.

Чому треба виправляти неправильний прикус?

Всі зазначені зубощелепні аномалії, пов’язані з порушенням прикусу, лікуються лікарями-ортодонтами, яким нерідко доводиться звертатися і за допомогою хірургів – коли необхідно задіяти більш великі структури, наприклад, щелепні або лицьові кістки. Виправляти неправильний прикус можна в будь-якому віці. Основними факторами, що визначають лікування, є кількість зубів, що залишилися і стан тканин пародонта.

Якщо не зайнятися виправленням прикусу своєчасно, то патології, деформації та аномалії щелепно-лицьової системи можуть привести до розвитку різних захворювань організму людини, в першу чергу хвороб шлунково-кишкового тракту і дихальних шляхів.

Крім цього, цілком природньо виникають захворювання самої зубощелепної системи: проблеми  скронево-нижньощелепного суглоба, хруст, клацання, хворобливі відчуття під час розмови і прийому їжі, захворювання пародонту. Також значно зростає імовірність розвитку карієсу і рання втрата зубів.

У дітей раннього шкільного віку (приблизно до 10 років) виправлення прикусу проводиться з використанням спеціальної знімної апаратури (функціональних апаратів, трейнерів, пластинок). При лікуванні дорослих пацієнтів сьогодні використовується більш сучасний метод виправлення прикусу – брекет-системи. В наші дні завдяки брекетам положення зубів можна скорегувати з максимальною точністю, досягнувши відмінного косметичного, профілактичного і лікувального ефекту.

Виправлення неправильного прикусу – процес досить тривалий, але отриманий результат того вартий!

Для запису до лікаря зателефонуйте нам, або заповніть форму.

Modern Dentistry

Проспект М. Лушпи 5, корпус 28

Пн. - Пт.: 9:00 - 19:00

Сб.: 9:00 - 15:00

Нд.: Вихідній

Modern Dentistry - це якісна та сучасна стоматологія для всієї родини в місті Суми.

Задати запитання або залишити свої відгуки ви можете приєднавшись до нас в соціальних мережах.

Нам важлива думка кожного нашого клієнта.

Оптимизация сайтов WEB24