Що повинно бути в складі зубної пасти? Краще – з піною або без? А яка повинна бути зубна щітка? Чи потрібен іригатор і зубна нитка?
У ПАСТІ МОЖУТЬ БУТИ КОМПОНЕНТИ, ЯКІ ДІЙСНО ВПЛИВАЮТЬ НА ЗДОРОВ’Я ЗУБІВ?
Так, і це доведено в ході досліджень. Добре, коли в складі пасти є речовина Hydroxyapatite. Гідроксиапатит – це основна мінеральна складова емалі зубів (близько 97%). У зубних пастах він застосовується як активний елемент, ремінералізуючий і який зміцнює зубну емаль.
Але не варто сподіватися на зубну пасту, як на чудодійний засіб!
Жодна (навіть найкорисніша) зубна паста не замінює регулярні візити до лікаря. А служить прекрасним доповненням для профілактики.
Паста з АКТИВНИМИ РЕЧОВИНАМИ МОЖНА ЗАСТОСОВУВАТИ ВЕСЬ ЧАС?
Ні.Використовувати пасти з активними речовинами треба курсами, а не на постійній основі.Яка тривалість курсу в вашому конкретному випадку – про це розповість ваш стоматолог.
Лаурилсульфат натрія (SLS) У СКЛАДІ ПАСТИ. ЦЕ ДОБРЕ?
У більшості паст використовується лаурилсульфат натрію – з метою поліпшення піноутворення. Найчастіше він позначається латинськими буквами SLS, Е-487 або кирилицею – ПАР. Саме ця речовина, потрапляючи в ротову порожнину, створює «ідеальну» рекламну піну при чищенні зубів. Виявляється, чим менше піни, тим краще якість зубної пасти. Напис SLS free позначає, що в складі пасти немає пінливого речовини. Ми рекомендуємо використовувати пасти SLS free, уникаючи паст з SLS в своєму складі.
Вибираючи зубну пасту, звертайте увагу на те, як вона піниться. ⠀
ПРАВИЛЬНА ЩІТКА: ЯКА ВОНА?
Купуйте щітку з щетиною з поліестеру. Але, тільки не з нейлону!
Нейлон – дешевший матеріал, він більш пористий, швидше вбирає забруднення. І, на жаль, нейлонові щетинки зрізаються під гострим кутом. Тому вони більш травматичні для ясен.Поліестер має більш дрібні пори, менше брудниться. Також поліестер зрізається під тупим кутом, тому ризик травми ясен мінімальний.
ЯК ЧАСТО МІНЯТИ щітки?
Щітку прийнято міняти по сезону. У нас 4 сезони в році, значить 4 рази міняємо щітку. Тобто, кожні 3 місяці.Якщо користуватися щіткою довше, вона зноситься і «заб’ється» бактеріями, які будуть поширювати інфекцію по всій вашій ротової порожнини.
ДОДАТКОВА ГІГІЄНА. ЩО ЩЕ ВАЖЛИВО? ⠀
Обов’язково потрібно доглядати за міжзубними проміжками! Для цього існують зубні йоржики і зубна нитка (флосс).
Проміжки між передніми зубами прочищаємо зубною ниткою, вона там найбільш ефективна.
Жувальні зуби мають бочкопобідну форму. Там використовуються міжзубні йоржики. Вони мають різний діаметр, і їх потрібно підбирати індивідуально. У цьому допоможе стоматолог-гігієніст.
Користуємося йоршиком і флосом вранці і ввечері, після чищення зубів. А також після вживання м’якої вуглеводної їжі.
Ще бажано включити в домашню чистку іригатор. Він буде допомагати промивати міжзубні проміжки і робити масаж ясен. Це дуже корисно і ефективно в профілактиці карієсу. Якщо у вас є незнімні конструкції (ортопедичні або ортодонтичні), то іригатор – ваш обов’язковий засіб гігієни!