Нд.: Вихідний

Сб.: 9:00 - 15:00

Пн. - Пт.: 9:00 - 19:00

ЧИ ПОТРІБНА ЗУБНА НИТКА?

Нещодавно з’ясувалося, що ефективність зубної нитки не доведена. І це визнала Американська асоціація стоматологів. Що робити: користуватися далі чи ні?

Давайте розберемося в цьому питанні разом.

Журналісти Associated Press в своїй статті опублікували відомості, та дослідження щодо ефективності зубної нитки (флосса) не існує. І це підтвердила Американська стоматологічна асоціація (ADA). Однак дослідження, які доводять протилежне, теж відсутні.

Ми сподіваємося, що незабаром буде проведено велике, якісне дослідження по зубним ниткам. А поки будемо міркувати, дотримуючись логіки і здорового глузду.

ЧИМ НАМ ДОПОМОЖЕ ЗУБНА НИТКА?

У зубів є 5 поверхонь. Ефективно очистити від зубного нальоту за допомогою зубної щітки і пасти ми можемо лише 3 з них (фронтальну, жувальну і язичну). Решта 2 поверхні (контактні) необхідно очищати від нальоту, використовуючи додаткові засоби гігієни – зубну нитку і міжзубні йоршики. При щільному контакті між зубами ефективність йоршика досить сумлівна, а от при правильному підборі і використанні зубної нитки користь звісно є.

Зневажливе ставлення до очищення контактних поверхонь призводить до контактного карієсу. Він вражає два зуба одночасно і практично не помітний непрофесійному погляду, поки не стає глибоким. Це тягне за собою більш серйозне і дороге лікування, ніж на початковій стадії його виникнення.

Якщо не застосовувати засоби для очищення контактних поверхонь від зубного нальоту, можливе виникнення і загострення захворювань ясен (гінгівіт, пародонтит).

ЩО ВАЖЛИВО ПІД ЧАС ВИКОРИСТАННЯ зубних ниток?

Велику роль відіграє звичка регулярного використання зубної нитки. І потрібно вчитися правильній техніці флоссінга, інакше є ризик травмування ясен.

Як використовувати флосс ефективно і безпечно:

Зубна нитка вводиться між зубами м’яко і без зусиль. Потім необхідно як би «обійняти» зуб флосом, і тільки потім просунути нитку глибше до ясен, здійснюючи плавні рухи вгору-вниз.

 Якщо флосс в процесі чистки розшаровується або рветься, це може свідчити про проблеми(контактний карієс, або нависаючий край пломби). У цьому випадку необхідно звернутися до стоматолога для профогляду і вирішити цю проблему.

В Інтернеті є маса порад та відео-уроків по техніці застосування зубної нитки. Однак краще звернутися з цим питанням до свого стоматолога (або лікаря-гігієніста). Спеціаліст підбере найбільш ефективні засоби для вашої порожнини рота, навчить користуватися зубною ниткою правильно.

Будьте здорові, і не забувайте чистити зуби два рази в день!

Для запису до лікаря зателефонуйте нам, або заповніть форму.

Modern Dentistry

Проспект М. Лушпи 5, корпус 28

Пн. - Пт.: 9:00 - 19:00

Сб.: 9:00 - 15:00

Нд.: Вихідній

Modern Dentistry - це якісна та сучасна стоматологія для всієї родини в місті Суми.

Задати запитання або залишити свої відгуки ви можете приєднавшись до нас в соціальних мережах.

Нам важлива думка кожного нашого клієнта.

Оптимизация сайтов WEB24