Для відновлення відсутніх зубів сьогодні найчастіше застосовують мостовидне протезування, що вимагає обточування сусідніх зубів. Саме цей останній факт є основною причиною відмови від послуг стоматолога, оскільки зуб обточують і згодом пацієнт може його втратити, що призводить до заміни конструкції і обточуванні чергового зуба. В результаті такої ланцюгової реакції пацієнт згодом може втратити весь зубний ряд. Але приводу для занепокоєння немає. Сьогодні, завдяки розвитку сучасної стоматології, стало можливим протезування зубів без обточування.
Найнадійнішим способом відновлення зубів без ушкодження сусідніх одиниць є імплантація, при якій вставляється титановий штифт в кістку, а на нього надівається коронка. В основу даної методики покладено феномен остеоінтеграції – повного зрощення імплантата з щелепою, в результаті якої він повністю замінює живий зуб.
Сучасні методи протезування щадять зуби!
Найпоширенішим в наші дні методом протезування без обточування зубів є установка адгезивних зубних протезів. В даному випадку їх фіксація забезпечується дуже міцними і еластичними матеріалами, як правило, пластиком і скловолокном. Адгезивні мости різняться видами кріплення і в залежності від цього бувають трьох видів. Самим щадним є кріплення протеза на спеціальний клей. Головний плюс такої фіксації – оборотність процедури. Установка двох інших видів адгезивного мосту вимагає незначної обробки сусідніх зубів. При цьому протез кріпиться за допомогою стекловолоконної стрічки, для якої необхідно зробити маленькі насічки на опорних зубах. Адгезивні конструкції не дуже надійні, тому їх зазвичай використовують як тимчасовий захід і тільки при відновленні одного зуба.
Відносно новим видом відновлення відсутнього зуба без обточування є протезування на мікрозамках. Його технологія досить проста: в стінці кожного опорного зуба створюються мікроканали для кріплення замків, на яких фіксується мостовидний протез. При цьому здорові зуби ніяк не страждають – НЕ обтачуються та не депульпують зуб. Такі протези дуже міцні і здатні витримати навантаження, яке набагато вище максимального впливу жувального тиску, а завдяки особливостям конструкції навантаження оптимально розподіляється між опорними зубами і виключає тиск на ясна.
Самим недорогим видом протезування є знімний нейлоновий протез, що складається з каркаса з штучним зубним рядом будь-якої протяжності. Тонкий і гнучкий нейлон щільно прилягає до ясен і до сусідніх зубів, забезпечуючи досить надійне кріплення. Через зміни форми ясен і зношування матеріалу, з якого виготовляється нейлоновий протез, з часом він потребує коригування або виготовлення нового. Крім того, протезування зубів з використанням нейлонових протезів вимагає постійного очищення та обробки конструкції.
У наші дні існують різні види протезування без обточування опорних зубів. А ще одна технологія, яку не слід виключати з поля зору – імплантація зубів. Імплантат забезпечує високу функціональність і прекрасний естетичний вигляд. Однак імплантація або протезування – це питання вирішувати повинен ваш лікуючий стоматолог, враховуючи наявність всіх можливих протипоказань.