Нд.: Вихідний

Сб.: 9:00 - 15:00

Пн. - Пт.: 9:00 - 19:00

СТОМАТОЛОГІЯ ДЛЯ ВАГІТНИХ

ВПЛИВАЄ ВАГІТНІСТЬ НА СТАН ПОРОЖНИНИ РОТА?

В процесі очікування малюка організм мами перебудовується, ці зміни, безумовно, стосуються і порожнини рота. Статеві гормони впливають на стан порожнини рота через імунну систему. Відбувається так звана імунна супресія – збільшується кількість Т-супресорів, клітин, що пригнічують силу і тривалість імунної відповіді організму.

Крім цього, збільшується ризик руйнування кісткової тканини, а значить, дуже швидко може початися запалення ясен.

Ситуацію в порожнині рота погіршує і зміна роботи слинних залоз. Знижується швидкість виділення слини, підвищується в’язкість, відбувається зрушення PН в кислу сторону. Як правило, вагітність супроводжує дефіцит кальцію і магнію. Всі ці фактори сприяють загостренню і прогресуванню вже існуючих проблем в порожнині рота і появи нових.

СКІЛЬКИ ВІЗИТІВ ДО СТОМАТОЛОГА ПОТРІБНО? КОЛИ ПЕРШИЙ ОГЛЯД?

Вагітна жінка повинна регулярно відвідувати стоматолога з метою проведення адекватної гігієни порожнини рота, профілактики та лікування стоматологічних захворювань на ранніх стадіях. Перший візит до стоматолога має бути на етапі планування вагітності з метою санації порожнини рота. Протягом вагітності відвідування стоматології бажано в кожному триместрі, але варто уникнути їх в критичні періоди – на 12-14 тижні вагітності і в останній тиждень до очікуваних пологів. У цей час різко підвищується збудливість матки, і будь-які подразники можуть спричинити за собою викидень або передчасні пологи.

ЯК ЗДІЙСНЮЮТЬСЯ Хірургічні СТОМАТОЛОГІЧНІ ОПЕРАЦІЇ під час вагітності?

Хірургічні втручання у вагітних з невідкладних показань проводяться на будь-якому терміні. По можливості слід проводити планові операції в другому триместрі, або відкласти їх до післяпологового періоду та закінчення періоду лактації.

ЯКІ анестетики ПІДХОДЯТЬ?

Якщо лікування все-таки необхідно, то перевага віддається анестетикам без вмісту вазоконстрикторів. Правильно виконана анестезія (без передозування препарату) нешкідлива для плода на будь-якому терміні вагітності. Місцеві анестетики проникають через плаценту в незначних кількостях і їх дія на дитину незначна.

ЯКІ ІСНУЮТЬ ПРОГРАМИ ПРОФІЛАКТИКИ СТОМАТОЛОГІЧНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ ДЛЯ ВАГІТНИХ?

Програма профілактики стоматологічних захворювань у вагітної повинна бути підібрана індивідуально лікарем-стоматологом і акушером-гінекологом. Зміст програми залежить від багатьох факторів: стоматологічного статусу вагітної, терміну вагітності, на якому звернулася пацієнтка, перебігу вагітності, навичок гігієни порожнини рота і можливості відвідування вагітної стоматолога. Для досягнення найкращого результату програма повинна бути розроблена на етапі планування вагітності і коригуватися за потребою протягом всієї вагітності.

Для запису до лікаря зателефонуйте нам, або заповніть форму.

Modern Dentistry

Проспект М. Лушпи 5, корпус 28

Пн. - Пт.: 9:00 - 19:00

Сб.: 9:00 - 15:00

Нд.: Вихідній

Modern Dentistry - це якісна та сучасна стоматологія для всієї родини в місті Суми.

Задати запитання або залишити свої відгуки ви можете приєднавшись до нас в соціальних мережах.

Нам важлива думка кожного нашого клієнта.

Оптимизация сайтов WEB24