ЩО В ОСНОВІ СУЧАСНИХ відбілюючих СИСТЕМ?
Сьогодні всі сучасні системи для професійного або домашнього відбілювання – на основі перекису водню або карбаміду. Для клінічного відбілювання найчастіше використовують перекис водню 25-40%. Існують також гелі з 4-6% перекису в складі. Але їх використання дає незначний ефект через дуже низьку концентрацію перекису водню.
Для отримання більш яскравого результату перекис активують за допомогою різних джерел (термічні, лазерні, світлові).
ЯКІ ЛАМПИ САМІ ЕФЕКТИВНІ І БЕЗПЕЧНІ?
Відбілювання зубів. Чим домашнє відбілювання відрізняється від відбілювання зубів у стоматолога?Відбілюючі лампи можуть мати різний спектр світла. Ультрафіолетовий або інфрачервоний спектри сприяють нагріванню тканин зуба і м’яких тканин порожнини рота і губ. Це може спровокувати підвищену чутливість зубів або опік губ (особливо при використанні філерів і гіалуронової кислоти).
Ми використовуємо безпечну лампу .Вона має синій спектр світла (холодний). Синій колір узятий за основу, так як він має прямолінійний вплив на жовтий колір, який в основі забарвлення пігменту зубів. На сьогодні холодне світло без нагріву дає найкращий ефект. А дискомфорт залежить більшою мірою від того, чи правильно пацієнта підготували до відбілювання.
А МОЖНА РОБИТИ ВІДБІЛЮВАННЯ В САЛОНІ КРАСИ?
Відбілювання зубів – це медична процедура, що має показання і протипоказання, які може оцінити тільки лікар! Професійне відбілювання повинен проводити лікар-стоматолог в стоматологічному кріслі. Причин декілька:
До відбілювання необхідно оцінити всі показання та протипоказання, чого не може зробити людина без вищої медичної освіти.
Також необхідно провести огляд порожнини рота на предмет наявності каріозних порожнин, некаріозних дефектів, запальних процесів ясен.
Перед самою процедурою за 1-2 тижні потрібно зробити професійну гігієну.
Відбілювання проводиться перекисом високої концентрації. Неправильне або непрофесійне проведення процедури може привести до ускладнень: демінералізація твердих тканин зубів, опік ясенного краю, підвищена чутливість зубів.
МОЖЕ бути чутливість ЗУБІВ після відбілювання?
Чим вище відсоток перекису, тим краще результат. Для клінічного відбілювання найчастіше використовують перекис водню 25-40%. Але висока концентрація перекису може привести до підвищеної чутливості зубів як під час, так і після процедури. Неможливо гарантувати і обіцяти відсутність чутливості. Навіть при низькій концентрації перекису водню у пацієнта може з’явитись підвищена чутливість зубів. Тому дуже важливо для кожного пацієнта підібрати правильний протокол підготовки до відбілювання.
ЯКЩО ПЕРЕДНІ ЗУБИ З ПЛОМБАМИ. ЩО РОБИТИ? МІНЯТИ ПЛОМБИ?
Наявність пломб не є протипоказанням для процедури відбілювання. Якщо хочете освітлити зуби, то можна спочатку провести відбілювання, а потім вже під новий колір зубів поміняти старі пломби.